Hogyan lehet hatékonyan impregnálni cipőt? Kulcsfontosságú alapelvek

cipő impregnálás

Van egy új cipője, amibe teljesen beleszeretett? Szeretné, hogy még idővel is fenomenálisan nézzen ki? Vagy talán egy többnapos kirándulást tervez, és szeretné felkészíteni cipőjét több órás meneteléshez? A lábbelik megfelelő impregnálása csodákra képes. Ma lépésről lépésre megmutatjuk, hogyan impregnálja a szövet- és bőrcipőt – az utolsó csoportot szemcsés bőrre és velúrra osztottuk. Biztos benne, hogy tudja, hogyan kell ezt csinálni? Nézze meg, mely módszerek működnek a legjobban, és melyik cipőimpregnálás bizonyul tökéletesnek!

Mivel impregnáljam a cipőmet?

Kezdjük az elejétől. Új cipőt kell impregnálnia? Bizonyára nem egyszer tette fel magának ezt a kérdést, miután visszatért egy eredményes bevásárlásról. Egy vadonatúj magassarkú, pumpsz vagy ultradivatos csizma dizájnjával csábít, de idővel elveszíti fényét és varázsát. Talán nem is sejti, milyen sok tényező teszi lassan tönkre a cipőjét, nemcsak a súlyos fagyok idején. Az útolsó, hó, szennyeződés, zsír, mikroorganizmusok és nedvesség behatol az anyag szerkezetébe. Hajlamossá válik a deformálódásra, a szín elveszti intenzitását, a felborult szerkezet miatt víz behatolhat a cipő belsejébe. Ismerősen hangzik? Hogyan lehet elkerülni? Valójában a bőrből vagy szövetből készült cipők vízszigetelésénél a vásárlás pillanata döntő jelentőségű. Ezért, ha kétségei vannak, javasoljuk: igen, az új cipőket impregnálni kell, különösen a sport- és vízálló modelleket. A legjobb, ha közvetlenül azután csinálja, hogy hazaért, mielőtt bárhová is menne. Ekkor a cipő tiszta és makulátlan, és nincsenek porszemcsék a felületén. Ezek ideális körülmények a védőréteggel való bevonáshoz.

Mivel impregnáljunk először cipőt? Számos lehetőség közül választhat – a gyártók folyamatosan új pénzeszközöket költenek bizonyos szövetekre. A legnépszerűbbek az aeroszolok, amelyeket a cipő felületére kell szórni (ügyeljen arra, hogy kifelé menjen, ne szívja be a gőzöket), és hagyja megszáradni. Népszerűek a szivacsos testápolók, habok, olajok, védőkrémek, viaszok vagy védőpaszták is. Külön kategória a lábbelikhez használt dezodorok is, leggyakrabban ezüstionokkal – főleg sportcipőkhöz, tornacipőben vagy alacsony cipőben használják. Felszívják a verejtékcseppeket, és segítenek megszabadulni a kellemetlen szagoktól. Ezek az intézkedések tökéletesek nyári vagy fitnesz órákhoz. A sima bőr impregnálás otthoni módszerekkel is hatékonyan elvégezhető – de erről hamarosan.

Hogyan impregnáljunk velúr cipőt?

A velúr rendkívül nehéz anyag. Elegáns és hatékony, de igényes is. A legfontosabb szabály az, hogy alaposan tisztítsa meg a velúr cipőt, mielőtt vízszigetelné azokat (ezt a lépést kihagyhatja, ha új cipőt rögzít). Használja a velúr kefét a pumpszok, balerinák vagy csizmák minden szennyeződésének pontos eltávolításához. Megtalálható a legtöbb cipőkiegészítő boltban, valamint egy cipésznél is. Ez a kicsi, olcsó tartozék képes kezelni a kiszáradt iszapfoltokat és az apró homokszemcséket is. Hogyan néz ki a velúr cipők impregnálása? Először óvatosan tisztítsa meg a cipő felületét, majd gondoskodjon a varratokról a sarokkal és a talppal. Ne felejtsen el mindent szárazon csinálni, és mindenekelőtt távolítsa el a fűzőt. Ha a cipője tökéletesen tiszta, nyúljon a velúr cipőtisztító sprayért. Menjen ki az erkélyre vagy a szabadba, és permetezze be a cipőt körülbelül 20-30 cm távolságból. Ügyeljen arra, hogy ne szívja be a gázt, és utána alaposan mosson kezet. Haggya száradni a cipőt és kész! A velúr cipők jó minőségű impregnálása hosszú ideig védi a portól, szennyeződéstől és víztől.

Hogyan impregnáljunk bőrcipőt?

A megfelelő öltözködést igénylő alkalmakra általában bőrcipőt választunk. Ezért olyan fontos, hogy ügyesen és esztétikusan nézzenek ki. Az alapos polírozás mellett fontos a szálas bőr előzetes impregnálása, ami könnyebbnek tűnik, mint a szarvasbőr. Kezdje a cipő alapos megtisztításával – ezt puha szivaccsal, mikroszálas vagy vászonruhával végezze. Kerülje az érdes felületű anyagokat, amelyek megkarcolhatják a bokacsizmát, csizmák, magassarkúak vagy mokaszinok finom felületét. Amikor a cipője fényes, fogja meg a bőrcipő impregnálását. A gondozása abból áll, hogy jól kenjük őket – a bőrnek, akárcsak a miénknek, táplálékra van szüksége, hogy a múló idő ellenére is jól nézzen ki. Leggyakrabban méhviasszal (természetes) dörzsöljük, ami hatékonyan hidratál, ugyanakkor nem zárja be a pórusokat. A bőr puha és természetesen táplált, ami megakadályozza a töredezést. A viaszt ugyanazzal a kendővel viheti fel, amellyel a cipőjét vagy a kezét használta. Bőre melege gyorsan felmelegíti a viaszt, ami jobban beszívódik a cipő szerkezetébe. Ugyanezt tegye a gabonabőr olajjal. Ha azonban a cipőjén sok varrás, ürege van, vagy úgy döntött, hogy ultradivatos, kígyóbőr dombornyomású modellt használ, válasszon cipőimpregnáló spray-t. A sűrített levegő eléri szeretett párja legkisebb zugát, és sokáig élvezheti megjelenésüket.

Hogyan impregnáljunk cipőt otthon? Könnyű!

Nem mindig vannak kéznél professzionális cipőápoló termékek. Mi a teendő, ha házi módszerekkel kell ellátnia cipőjét? A natúrkozmetikumok kedvelőinek biztosan van méhviasz a sminktáskájukban – bőrcipők kenésére tökéletes lesz! Helyette lehet kozmetikai vazelin (amit a fürdőszobában is talál) vagy gyertyáról olvasztott viasz. Legyen azonban óvatos az utolsó módszerrel – a fehér bőr Jodhpur csizmák rózsaszín viasszal való impregnálása valószínűleg nem lesz jó ötlet. Más zsíros állagú termékek, például az olívaolaj vagy a ricinusolaj is remekül működnek.

Milyen gyakran kell impregnálnom a cipőmet?

Gondoskodjon a cipőjének bőréről, ahogyan a sajátjával teszi – rendszeresen és módszeresen! Ha eddig azt hitte, hogy egyetlen réteg spray vagy cipőolaj örökké megmarad, téved. A védelemnek folyamatosnak kell lennie, az impregnálás idővel elveszíti tulajdonságait és már nem olyan hatékony. Hányszor kell cipőt impregnálni? Ez egy nehéz kérdés, minden attól függ, milyen gyakran sétál az adott párban. Ha tudja, hogy csak alkalmanként fogja viselni, csak tegye ezt minden használat előtt (beleértve az elsőt is). Ha gyakran hordja balerináját vagy szandálját, 4-8 hetente impregnálja őket. Azt is ellenőrizze, hogy az anyag elkezd-e porosodni vagy felszívni a nedvességet – ha azt észleli, hogy a vízcseppek nem tapadnak a felületre, hanem mélyen behatolnak a cipőbe, akkor az impregnálás kötelező. Tegye meg ezt a lehető leghamarabb, különben a cipő beázhat, és a szerkezete már nem lesz menthető. MEGJEGYZÉS: a cipőket a szezon vége után is impregnálni kell. Ha tehát rohamosan közeleg a tavasz, és azt szeretné, hogy téli cowboy csizmái egy év múlva is megőrizzék formájukat, impregnálja őket, mielőtt a gardróbba helyezi.

Már ismeri a lábbeli impregnálásának minden módját. Biztos benne, hogy tudja, mit kell tennie, hogy megakadályozza cipője benedvesedését? Egy egyszerű, lépésről lépésre vonatkozó útmutatót készítettünk az Ön számára – feltétlenül nézze meg!