Hogyan mossunk fürdőruhát? Útmutató lépésről lépésre

A fürdőruha, akárcsak a fehérnemű, különös gondosságot igényel. Ha megfelelően kimossa a fürdőruháját, biztos lehet benne, hogy kedvenc fürdőruhája mindig újszerű lesz.

A fürdőruha mosható mosógépben? Mi válaszolunk!

A fürdőruha nem csak egy szezont szolgálhat, hanem megfelelő ápolást igényel. Ezért érdemes ismerni a fürdőruha megfelelő tisztításának alapelveit. A kényes anyagokat, amelyekből a fürdőruha készült, óvatosan kell tisztítani, és kerülni kell a túlzott súrlódást. A legjobb tehát egy kézi mosást választani, ami nem sért meg mindenféle csipkét, díszt és hímzést. Ha mégis mosógépben kell kimosnia fürdőruháját, néhány dologra érdemes odafigyelnie. Mindig használjon vászonmosózsákot. A táska megvédi a fürdőruhát a sérülésektől. A kisebb ruhadarabok belegabalyodhatnak a mosógép dobjába, és akár le is folyhatnak a vízzel (hasonlóan az „eltűnő” zoknikhoz). Ne mossa ki egy magában a fürdőruhát. Tegyen a dobba könnyű pólót vagy néhány pár rövidnadrágot, amely ráadásul megvédi a fürdőruhát a sérülésektől. Válasszon alacsony sebességű programot, lehetőleg kerülje a teljes centrifugálást. A nedves ruhát kiveheti a mosógépből, óvatosan lecsepegtetheti, és felakasztva száradhat. A centrifugálás során a fehérnemű leggyakrabban megsérül. Csak olyan mosófolyadékot használjon, amely védi a szálakat, és kényes anyagok mosására szolgál. Feltétlenül kerülje a fehérítőt, a mosóporokat és a nagy koncentrációjú mosószereket tartalmazó koncentrátumokat.

Hány fokon kell mosni egy fürdőruhát?

Függetlenül attól, hogy a fürdőruhát kézzel vagy mosógépben szeretné mosni, mindig alacsony hőmérsékletet válasszon (maximum 30 fok). A fürdőruha öblítéséhez csak hideg, tiszta vizet használjon. Ne áztassa át a ruhát, és ne dörzsölje a kényes anyagot. A modern mosógépek speciális programokkal rendelkeznek a fehérnemű mosására, így nem kell attól tartania, hogy mosás közben megsérül a ruha. A fürdőruhát azonban a legjobb és legbiztonságosabb kézzel mosni. Mivel a fürdőruhát alacsony hőmérsékleten kell mosni, ügyeljen a szennyesbe öntött folyadék mennyiségére. A túl sok mosószer nem mosódik ki az anyagból, a fürdőruhát pedig száradás után ragacsos anyag borítja.

A mosott fürdőruhát nem szabad kicsavarni vagy mechanikusan szárítani. A vékony anyagot legjobb törölközőre vagy szárítóra tenni. A melltartót arra a helyre kell akasztani, ahol a csészék összekapcsolódnak. Ekkor a ruha teteje nem veszíti el szép formáját. A fürdőruhát nem szabad a napon vagy radiátoron szárítani. Ez elhalványíthatja a kényes anyagokat. Szinte minden fürdőruha olyan anyagokból készül, amelyek nem igényelnek vasalást, ezért ne használjunk vasalót, még akkor sem, ha a fürdőruhán vannak sallangok vagy egyéb díszítések. A felöltés után néhány pillanat múlva az anyag szálai kiegyenesednek, és a fürdőruha tökéletesen illeszkedik. A medencében való úszás után célszerű azonnal leöblíteni a fürdőruhát folyó, hideg víz alatt. Ezután gyorsan megszabadul a klór kellemetlen szagától.

A fürdőruhát több szezonon keresztül is sikeresen használhatja. Ha hosszabb nyaralásra készülünk, vigyünk magunkkal két-három fürdőruhát. Ennek köszönhetően nem kell minden nap kimosnia a ruháját. Mindig kövesse a gondozási címkén található mosási irányelveket. Legyen óvatos a használt barnító kozmetikumokkal is. Az önbarnító, olajok és egyes krémek csíkokat vagy csúnya zsíros nyomokat hagyhatnak, amelyeket nehéz lemosni. Ha beszennyezi a fürdőruhát, próbálja meg azonnal eltávolítani a foltot, vagy használjon kényes anyagokhoz készült folttisztítót. Ne feledje, hogy a fürdőruha megfelelő ápolása elengedhetetlen ahhoz, hogy a fürdőruha sokáig megőrizze színét és formáját.