Hogyan nyújtsuk meg a gumicsizmát? – 3 megbízható módszer

Női gumicsizma - tippek trükkök

A tavaszi és őszi időjárás időnként igazi fájdalommal járhat. A rövid nappalok és a hosszú éjszakák nem az egyetlen hátránya a hidegebb hónapoknak. A másik az eső, amely gyakorlatilag egész évben elkísér minket, rövid szünetekkel a hőség és a hóvihar miatt. Ilyen napokon a kényelemről időtálló gumicsizmák, az abszolút vízálló cipők – gondoskodhatnak. Egykor nekik köszönhetően tócsákban ugrálhattunk, ma már száraz lábbal segítenek átvészelni a rossz időt. Azt hiszem, mindannyiunk lábán volt valamikor. És még mindig nincs miért lemondani róluk felnőtt korban! De mi van, ha a gumicsizma túl kicsi?

Hogyan lehet szélesíteni a gumicsizmák felsőrészét?

A túlméretezett csizmák egyik leggyakoribb problémája a felsőrészük. A masszívabb vádliknál ​​gondot okozhat a felvétele, vagy ha sikerül, megrészegítik a szervezetünket. Nem érdemes erőltetni magát és rossz párban sétálni, mert nem a kényelmetlenség az egyetlen probléma. Az is egészségtelen. Ha túl kicsi a kerülete, a csizma a test belső nyomása miatt nem nyúlik meg kellőképpen, így egészségtelen nyomást gyakorol a vádlira a teljes kerület mentén, aminek negatív egészségügyi hatásai lehetnek. Szóval, hogyan kell kezelni a túl kicsi gumicsizmákat, amelyek nyomhatják a nadrágot?

A csizmák nyújtása lehetetlennek tűnhet, de számos módszer segíthet a kisméret elleni küzdelemben. Ha kicsi a méretveszteség, akkor valóban érdemes megpróbálni nyújtani a csizmát. Itt részben a szerencsére lehet alapozni, mert nem minden cipő és nem minden gumi enged ilyen könnyen. Azért érdemes próbálkozni! Néhány napos gyaloglás szűk gumicsizmában elegendő eredményt adhat. Ha azonban nem tünik fel különbség akkor, ideje kipróbálni más módszereket.

A következő módszerhez műanyag zacskókra, csapvízre és fagyasztóra lesz szükségünk. Első lépésként alaposan mossa ki a cipőjét, hogy ne szennyezze be a fagyasztó belsejét. Ezután töltse fel a zacskókat vízzel és kösse meg szorosan – a zacskó ha elreped, víz kerül a cipő belsejébe és így a fagyás károsíthatja a csizmát! A jól védett vizeszacskókat csak be kell helyezni a cipőbe, hogy minél jobban kitöltsék a gumicsizmák belsejében lévő teret. Ha túl sokat hagyunk belőle, a növekvő vízmennyiség túl kis nyomást gyakorol a lábbeli anyagára, és a módszer teljesen hatástalan lesz. Így a siker forgatókönyve az, hogy a cipőt szorosan megtöltjük vizeszacskókkal, betesszük a fagyasztóba, pár óra múlva a víznek jelentősen megnő a térfogata, és kapunk egy olyan cipőt, ami kényelmes és amit öröm viselni.

A hajszárító a kényelmetlen gumicsizmák ellen is orvosság lehet. Ezzel azonban óvatosnak kell lennie, hogy ne sértse meg a cipőjét. Ez a módszer meglehetősen egyszerű – elég két vagy három pár zoknit feltenni a lábra, hogy a cipő belseje minél jobban ki legyen tömve. Ezután kapcsolja be a szárítót, és  a forró levegőt irányítva a felsőrészre és a párnázatra, fújja a gumira, amelyből a gumicsizmák készülnek. Jellemzően néhány perc elegendő ahhoz, hogy a gumi felmelegedjen és ezáltal rugalmassá váljon. Ezután egy darabig a gumicsizmában kell sétálnunk – amíg vissza nem hül eredeti hőmérsékletükre. Ennyi idő letelte után vegyük le, és nézzük meg, hogy a méret illeszkedik-e a lábunkhoz. Szükség esetén az egész folyamat megismételhető. Ne feledje, hogy a szárító által generált hőmérséklet káros lehet a gumira. Érdemes a lehető leghosszabb ideig gondoskodni róla, hogy bőrcipők karbantartására szolgáló szerekkel gondoskodjunk róla.

Milyen méretű csizmát érdemes venni?

A gumicsizmák divatja és trendjei felett a kényelem a legfontosabb. Ez egy meglehetősen sajátos és igényes lábbelistílus. A gumi nem mikroszálas, hajlamos bőr vagy háló a tornacipőkben. A gumi nem lélegzik, kemény és fájhat benne a lábunk. Ezért azt tanácsoljuk, hogy olyan modelleket válasszon, amelyek egy darab szövetből készülnek, túlzott varrás, illesztés nélkül, ami horzsolások, hólyagok és fájdalmas zúzódások forrása lehet.

Ügyeljünk a cipő aljára is. A gumicsizma egy egész évben használható lábbeli, így ha télen is szeretné hordani, akkor vegyen egy párat védőtalppal ellátva – ennek köszönhetően nem lesz ijesztő a járdán lévő jég. Ha már a téli hónapokról beszélünk, meg kell említenünk… a fagyot. Igen, igen, a téli csizmában hűvös lehet, ezért javasoljuk, hogy valamivel nagyobb cipőt válasszon, hogy egy plusz zoknival elférjen benne a lába.

Ha gondja van a széles vádlival, nézze meg az oldalsó gumival varrt fazonokat, vagy egy speciális, állítható kerületű gumifület. Ennek köszönhetően a cipő tökéletesen illeszkedik a lába formájához, és megkíméli magát a kellemetlenségektől. Ugorjon be a tócsákba örömmel – mindaddig, amíg megfelelő méretű gumicsizmát visel!